"Chcesz wiedzieć, gdzie jest miłość? Nie musisz jej szukać. To ona znajdzie Ciebie. A kiedy nadejdzie, rozpoznasz ją sercem".

Na spotkaniu DKK dla dzieci 18 lutego 2016 roku gościliśmy grupę "Gwiazdeczek" z PM nr 15. Przeczytaliśmy książkę, pt. "Alberta szuka miłości". Książeczka jest propozycją wydawnictwa Dreams, w której Isabel Abedi zwraca się bezpośrednio do najmłodszych czytelników. Uczy ich, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa miłość.

Na wiosnę wszystko budzi się do życia, budzą się i nasze uczucia - zwłaszcza miłość. Miłość to wspaniała rzecz, chce się śmiać, skakać, dzielić się radością z innymi. O takim stanie marzyła też mała myszka Alberta, więc postanowiła poszukać miłości. Szukała jej na drzewach, w trawie, za kamieniami, aż spotkała Freda. Okazało się, że Fred też szukał miłości.
Czy ją odnaleźli - tego dowiecie się po lekturze książki.
Publikacja ta jest bardzo kolorowa, ładnie ilustrowana, podoba się dzieciom, zwłaszcza że tak trudny temat przedstawia w sposób łatwy do zrozumienia.
A na koniec sentencja z tej książeczki:
"Chcesz wiedzieć, gdzie jest miłość?
Nie musisz jej szukać.
To ona znajdzie Ciebie.
A kiedy nadejdzie, rozpoznasz ją sercem".

Zachęcam do przeczytania omawianej pozycji.

Justyna Jarmakowska
Opiekun DKK dla dzieci.