"Wigilia Mamy Mu i Pana Wrony"

Dnia 10 grudnia w Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla najmłodszych. Gościliśmy u siebie grupę "Gwiazdeczek" z PM nr 15.
"Wigilia Mamy Mu i Pana Wrony" to opowieść o niezwykłym świętowaniu Gwiazdki przez zwierzęta.
Czy Pan Wrona naprawdę musi sam sobie zrobić prezent pod choinkę, czy też znajdzie się ktoś, kto będzie o nim pamiętał w Wigilię?
Mama Mu w podskokach dekoruje oborę, stroi ją światełkami i ubiera choinkę, a an Wrona złości się w swoim domu, że u niego zawsze jest tak ciemno, a w oborze tak ciepło i jasno. Postanawia odwiedzić Mamę Mu i dowiaduje się od niej, że jutro jest Wigilia. Spanikowany, że nie ma dla siebie prezentu, wraca do swojego domu i przeczesuje go wzdłuż i w szerz w poszukiwaniu idealnego upominku. Znajduje ich cały stos i pakuje w małe paczuszki.
"Pan Wrona latał po gnieździe i co rusz znajdował coś nowego. Zaklejał, lakował i przyczepiała do prezentów bileciki. Na każdym pisał: "Wesołych Świąt, Panie Wrono! Pan Wrona."
Nie wytrzymuje jednak do Wigilii i już w nocy odpakowuje wszystkie prezenty.
''- Wesołych Świąt, Panie Wrono! Och jaki piękny prezent, ach dziękuję! Właśnie o takim marzyłem!"
"On myśli tylko o sobie"- powiedział Nikuś.
Na szczęście na koniec, gdy odkrywa jaką wzruszającą niespodziankę przygotowała dla niego Mama Mu i on obdarowuje ją wspaniałym prezentem. Jakim? Przeczytajcie sami.

Bogate w szczegóły, genialne ilustracje Svena Nordqvista, pełne są niespodzianek dla spostrzegawczych i wspaniale oddają charaktery obu bohaterów – Mamy Mu, dla której nie ma rzeczy niemożliwych i Pana Wrony, który zawsze musi trochę ponarzekać i pokrakać.

Zachęcam do przeczytania omawianej pozycji.

Justyna Jarmakowska
Opiekun DKK dla dzieci.