"Czarownica i kot"

"Czarownica i kot" to kolejna pozycja omawiana na DKK dla dzieci, 19 listopada 2015 roku. Gościliśmy u siebie grupą “Frenetek" z PM nr 15.
Ta książeczka to pierwsza część z serii o sympatycznej wiedźmie. Bo wbrew pozorom czarownica wcale nie musi być zła i niedobra. Co to za czarownica, która nie pamięta magicznych zaklęć, na nikogo nie rzuca złych uroków, a jej największym marzeniem jest znalezienie przyjaźni? To czarownica inna niż wszystkie!
Nasza główna bohaterka czuje się samotna ponieważ jej jedynymi towarzyszami są dwie myszki, które wcale nie są skore do pogawędek i od razu chowają się do swoich norek. Pewnego wieczoru czarownica słyszy w lesie jakiś dziwny odgłos i postanawia sprawdzić co to takiego. Jej oczom ukazuje się malutki, miauczący, kudłaty kłębuszek.
Kotek jest słodziutki więc nasza samotna bohaterka bez zastanowienia zabiera małą znajdę do swojej chatki. Oboje od razu przypadają sobie do gustu i już na początku przytrafia im się pewna przygoda.
Jaka? Koniecznie przeczytajcie sami.
Poznajcie przygody strasznej wiedźmy i uroczego kotka i dowiedźcie się, jak zakończyła się ta nietypowa znajomość.

Mądra, ciepła opowieść Mai Strzebońskiej została dopełniona barwnymi, dowcipnymi i pobudzającymi wyobraźnię ilustracjami wykonanymi przez jej mamę - Alicję Karczmarską-Strzebońską.

Zachęcam do przeczytania omawianej pozycji.

Justyna Jarmakowska
Opiekun DKK dla dzieci.