"Wilk ma okropny katar. Jak unikać zarazków"

"Wilk ma okropny katar. Jak unikać zarazków" S. Smallmana to bardzo udana opowieść, która swój początek bierze z historii o "Trzech świnkach". W nowej bajce odnajdziemy nawiązania do tradycyjnej baśni, takie jak: trzy świnki, które wybudowały dom ze słomy, drewna i cegieł oraz wilka, który zdmuchnął nietrwałe chatki, ale na tym się kończą podobieństwa do pierwotnej wersji. Nowa opowieść o świnkach jest zupełnie inna, gdyż nie jest to historia, która przestrzega przed brakiem ostrożności, ale radzi, w jaki sposób unikać… zarazków!
Nasz wilczek, niesłusznie nazwany Złym Wilkiem, nie zrobiłby żadnej szkody i nie pozarażał katarem świnek, gdyby małe bohaterki użyczyły mu chusteczek! Tak się jednak nie stało, a dzięki temu mali Czytelnicy mogą się przekonać, że bardzo łatwo zarazić się katarem i co robić, aby uniknąć przenoszenia zarazków.
Steve Smallman napisał bardzo mądrą, zabawną opowieść o przeziębieniu i katarze fantastycznie wykorzystując bajkę o świnkach i wilku. Historia w bardzo ciekawy i przystępny sposób uczy przedszkolaki, bo do dzieci w tym wieku jest skierowana, w jaki sposób zarazki się przemieszczają i jak wystrzegać się kataru.
Historia o zakatarzonym wilku została bardzo pięknie i starannie zilustrowana przez Bruno Merza. Ilustracje są kolorowe, dowcipne, a przy tym bardzo urokliwe.
Z dużym zainteresowaniem przesympatycznego opowiadania wysłuchała dwudziestodwuosobowa grupa “Frenetek” z PM nr 15, która gościła w bibliotece 17 września 2015 roku.
Bardzo serdecznie polecam książkę „Wilk ma okropny katar. Jak unikać zarazków!”

Zachęcam do przeczytania omawianej pozycji.

Justyna Jarmakowska
Opiekun DKK dla dzieci.