A ja nie chcę być księżniczką

Kto by pomyślał, że mała dziewczynka o imieniu Marysia może być aż tak straszliwym smokiem! Na pewno nie jej mama. I tata też nie. Ani babcia. Jedynie dziadek miał pewne podejrzenia. Rezolutna Marysia sprawi, że w rodzinnym domu zapanuje niezłe zamieszanie...

Zabawna i przewrotna opowieść o tym, że mądrość jest ważniejsza od urody i że zawsze warto być sobą!

Dwudziestoosobowa grupa “Gwiazdeczek” z PM nr 15, dnia19 czerwca 2015 roku, z zaciekawieniem wysłuchała przesympatycznego opowiadania, które zaczyna się słowami:

„Dzień dobry, mam na imię Marysia i jestem smokiem”. Tak właśnie rozpoczyna się nasza przygoda z małą, rezolutną dziewczynką, która nie chce być nudną, sztampową księżniczką, opływającą lukrem i falbanami, lecz strasznym smokiem, który pożera dzielnych rycerzy niczym chipsy ziemniaczane. Jest smokiem, który więzi księżniczkę w niezdobytej baszcie i nic sobie nie robi z faktu, że połykając uzbrojonych rycerzy może sobie skaleczyć język.

Nie będę psuć nikomu niespodzianki i zdradzać więcej szczegółów.
A czy Marysia da się przekonać, że jest wystarczająco śliczna na księżniczkę?... Nie powiem!

Zachęcam do przeczytania omawianej pozycji.

Justyna Jarmakowska
Opiekun DKK dla dzieci.