“Dżok, legenda o psiej wierności” - Barbara Gawryluk

"Dżok, legenda o psiej wierności" Barbara Gawryluk.

Okładka książki Dżok. Legenda o psiej wierności

Na spotkaniu DKK dla dzieci, które odbyło się w Filii 4, 23.04.2015 roku gościliśmy dziewiętnastoosobową grupę “Gwiazdeczek” z PM nr 15. Omawialiśmy książkę “Dżok: legenda o psiej wierności” Barbary Gawryluk.

Dżok był już dorosłym psem, kiedy pan Nikodem zabrał go ze schroniska dla zwierząt. Zaprzyjaźnili się i razem dokonali niezwykłych rzeczy. Od całkiem drobnych (dzięki nim dwaj chłopcy polubili czytanie książek) po wielkie (to oni uratowali kamienicę przed pożarem).

Ta historia zdarzyła się naprawdę i to całkiem niedawno, nazywana jest już legendą, a jej bohater - Dżok zapadł w pamięci wszystkich, dzięki swojej niezwykłej psiej wierności. Ma również swój pomnik w Krakowie.

Dlaczego Dżok był taki niezwykły? Jakie miał przygody?

Przeczytajcie koniecznie tę opowieść.

Zachęcam do przeczytania omawianej pozycji.

Justyna Jarmakowska
Opiekun DKK dla dzieci.