“Basia i alergia”

Basia i alergia - Stanecka Zofia

Zofia Stanecka to autorka wielu książek dla dzieci i serii książeczek o Basi.

Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dla Twojego dziecka. Jej przygody pomagają dziecku zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.

Książka “Basia i alergia” została wysłuchana na DKK dla dzieci, 19.02.2015 przez dwudziestodwu-osobową grupę przedszkolaków.

Basia uwielbia konie. W czasie pobytu w górach chce prawie cały czas spędzać w stajni w towarzystwie Gniadego. Niestety przy obiedzie Basia poczuła się gorzej. Była apatyczna, nie chciała jeść i miała duszności... W szpitalu okazało się, że Basia ma alergię na zwierzęta.

Dziewczynce było z tego powodu bardzo smutno i źle. Nie potrafiła się już z niczego cieszyć. Mama próbowała ją pocieszać, ale Basi trudno było się rozchmurzyć. Nagły atak alergii wydaje się być prawdziwym końcem świata…

Jak zakończyła się historia? Zapraszam do lektury.

Zachęcam do przeczytania omawianej pozycji.

Justyna Jarmakowska
Opiekun DKK dla dzieci.