“Czarownica i zimowe szaleństwa”, autor: Maja Strzebońska

"Czarownica i zimowe szaleństwa", autor: Maja Strzebońska

Czarownica i zimowe szaleństwa - Strzebońska Maja

"Czarownica i zimowe szaleństwa" to kolejna pozycja omawiana na DKK dla dzieci, 04.12.2014 roku. Gościliśmy u siebie grupą “Gwiazdeczek z PM nr 15.”

Czarownica spędza ze swoimi kotkami pierwszą zimę – mali przyjaciele sprawiają, że wiedźma jest pełna energii... Gdy za oknem biały puch okrył dokładnie wszystko dookoła, w głowie naszej kochanej bohaterki zaczęły rodzić się niesamowite pomysły, jak ten czas odpowiednio wykorzystać. W końcu zima to czas zabawy i szaleństw. To czas, w którym te krótkie mroźne dni, można wykorzystać na zabawę. Od czego więc zacząć? Oto jest pytanie! Czarownica poza ciepłymi czapkami i szalikami nie miała w chatce żadnych przydatnych akcesoriów do zabawy na śniegu. Ale... przecież zawsze wystarczy ruszyć głową... Zjeżdża więc z dachu na własnoręcznie skonstruowanych nartach, w łyżwach zrobionych ze starych łyżek wyrusza na podbój lodowiska, a w swoim kotle zjeżdża z górki jak na sankach. Jak zakończą się zimowe szaleństwa czarownicy? Czy pomysły wiedźmy były dobre? Jak myślicie? No cóż, z cała pewnością zarówno nasza bohaterka jak i jej trzej puszyści towarzysze na nudę narzekać nie mogli. Jednak jak się zakończyły te ich zimowe eskapady - doczytajcie już sami.

Mądra, ciepła opowieść Mai Strzebońskiej została dopełniona barwnymi, dowcipnymi i pobudzającymi wyobraźnię ilustracjami wykonanymi przez jej mamę - Alicję Karczmarską-Strzebońską.

Zachęcam do przeczytania omawianej pozycji.

Justyna Jarmakowska
Opiekun DKK dla dzieci.