"Kotostrofy czyli o kotach strofy"

Dnia 25 czerwca w Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla najmłodszych. Gościliśmy u siebie grupę "Gwiazdeczek" z PM nr 15. Przeczytana i omówiona została kolejna książka autorstwa Agnieszki Frączek "Kotostrofy czyli o kotach strofy"

Wybór, zresztą zgodnie z założeniem, nie okazał się chybiony, bowiem kolejny raz spotkanie z twórczością Agnieszki Frączek wprowadziło nas w radosny nastrój. Jej niezwykła fantazja, wrażliwość i nieograniczona wyobraźnia sprawiają, że po prostu nie można oderwać się od lektury.

"Kotostrofy" omówione przez nas na czerwcowym spotkaniu DKK, to opowieść o tym, jak to pewnego dnia niespodziewanie pojawiły się w życiu autorki dwa czarno-białe "dachowce mazurskie": Kapsel i Zakrętka. Najpierw pojawiła się bura kotka, która następnego dnia przyprowadziła autorce... swojego synka, za nią zaś przyszły... kolejne cztery małe kotki.

Wszyscy wiedzą, że kocięta potrafią niezwykle urozmaicić życie właściciela psotami i figlami, doprowadzając do licznych koto-strof w mieszkaniu. Jednak są przy tym, niezrównaną inspiracją literacką, o czym świadczy ten właśnie fantastyczny zbiór wierszy.

No i, jak tu nie dostać kota na punkcie kota?...

O tym jednak musicie już poczytać sami.

Zachęcam do przeczytania omawianej pozycji.

Justyna Jarmakowska
Opiekun DKK dla dzieci.