„Cztery łapy i ogon czyli opowiadania o zwierzętach” Agnieszki Frączek.

Dnia 15 kwietnia w Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla najmłodszych. Gościliśmy u siebie dwudziestosześcioosobową grupę przedszkolaków. Przeczytana i omówiona została książka „Cztery łapy i ogon czyli opowiadania o zwierzętach” Agnieszki Frączek.

Książka została przygotowana z myślą o dzieciach, które uczą się bądź mają trudności z czytaniem. Bardzo duże litery oraz układ tekstu uzupełnionego zabawnymi ilustracjami z pewnością zachęcą młodego czytelnika do przeczytania opowiadań o zwierzętach. Poznajemy Kota z Poziomek, który został nazwany tak a nie inaczej, ponieważ jego nowy właściciel Witek znalazł małego nieboraka właśnie w krzaczkach poziomek. Kolejne opowiadanie zaznajamia nas natomiast z tajemniczym czarno – białym „nie wiadomo czym”, które niespodziewanie pojawiło się w życiu dość uciążliwej sąsiadki i całkowicie ją zmieniło. Jest jeszcze Fryzio, czyli ...., ale o nim już musicie sami przeczytać. Zachęcam do lektury.

Mali klubowicze bardzo aktywnie uczestniczyli w dyskusji po wysłuchaniu książki „Cztery łapy i ogon”. Opowieść rozbudziła wyobraźnię dzieci, które chętnie odpowiadały na pytania, a później malowały przepiękne rysunki, przedstawiające zwierzęta, co to mają cztery łapy i …..