„Czy znacie Wróżkę-Czarownicę?” Elżbiety Pałasz

W Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej 29 października odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla najmłodszych. Gościliśmy u siebie dwudziestoosobową grupę „Gwiazdeczek” z PM nr 15.

Przeczytana i omówiona została książka „Czy znacie Wróżkę-Czarownicę?” Elżbiety Pałasz. Pozycja składa się z dziewięciu pogodnych opowiastek z „prawdziwego” życia bohaterów bajek. Wszyscy są znajomymi tytułowej Wróżki-Czarownicy, a ona sama to bardzo miła, uczynna i sympatyczna osoba.

Czy znacie Wróżkę-Czarownicę? My już znamy, mieszka w chatce z Kotulem, niezbyt uprzejmym kocurem, ale czegóż wymagać od kota czarownicy. Do jej drzwi na okrągło ktoś puka, potrzebując pomocy. Nasza Czarownica ma sposób na każdy kłopot, radzi sobie równie dobrze za pomocą szklanej kuli, jak i telefonu komórkowego.

Odwiedźcie Wróżkę-Czarownicę, a poznacie zadziwiające działanie czarodziejskiej potrawy, którą potrafi gotować, to oczywiście zupka–lubka, która rozwiązuje wszelkie spory. Może podczas waszej wizyty zajrzy też rusałka Iwonka albo grzyb Chichotek? Ich także warto poznać, podobnie jak całe mnóstwo innych postaci i stworów, niektórych całkiem baśniowych, a innych zupełnie nie, które występują w tej uroczej bajce.

Poznacie, tak jak my, dwugłowego smoka, który ma uczulenie na koty i królewnę, która nie może znaleźć odpowiedniego kandydata na męża.

Wszystkim oczywiście pomaga Wróżka-Czarownica, więc historyjki mają szczęśliwe zakończenie.

Mali klubowicze bardzo aktywnie uczestniczyli w dyskusji po wysłuchaniu książki „Czy znacie Wróżkę-Czarownicę?”. Opowieść rozbudziła wyobraźnię dzieci, które chętnie odpowiadały na pytania i malowały przepiękne rysunki.

Zachęcam do przeczytania omawianej pozycji.

Justyna Jarmakowska
Opiekun DKK dla dzieci.