"Myszka Precelka się nie nudzi"

Na spotkaniu DKK 27.06.2013 roku gościła w bibliotece grupa "Frenetek" z PM nr 15. Omawialiśmy książkę Agaty Widzowskiej-Pasiak "Myszka Precelka się nie nudzi".

Myszka Precelka i cała jej mysia rodzina mieszka w Orzeszkowie. Mieszkają wśród tysięcy książek w starej bibliotece. Myszka spędza czas na czytaniu książek i przeżywaniu przygód. Pewnego dnia Precelka stwierdza, że bardzo się nudzi. Próbuje znaleźć receptę na nudę. Odkrywa, że "warto uprawiać sport, bawić się w miłym towarzystwie i warto zrobić coś pożytecznego".
Bohaterka przypadła do serca małym czytelnikom. Oczarowała ich pomysłowością,                                       odwagą i humorem. W myszce Precelce dzieci odnalazły siebie.

Książka napisana jest pięknym językiem, a zdobią ją subtelne ilustracje Aleksandry Michalskiej-Szwagierczak.

Klubowicze uznali, że bardzo chętnie poznają kolejne przygody małej myszki.

Polecamy.

Na kolejne spotkanie, które odbędzie się 19 września 2013 roku o godzinie 9.30 zaplanowana została powieść "Mama Mu czyta" J. Wieslander.

Julita Binkowska