"Drużyna pani Miłki" Grzegorza Kasdepke

18 kwietnia 2013 roku w Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pabianicach odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, w którym wzięło udział 27 osób.

Dzieciom z PM nr 15 bardzo spodobali się bohaterowie książki Grzegorza Kasdepke pt. „Drużyna pani Miłki, czyli o szacunku, odwadze i innych wartościach.

Pani Miłka, wychowawczyni z przedszkola, potrafi opowiadać dzieciom o uczuciach i wartościach w sposób dla nich zrozumiały. Dzieci otrzymują lekcję przydatną w życiu, jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc. Wszystkiego uczą się przez własne doświadczenia, np. jak się zachować widząc płaczącego kolegę lub czym jest sprawiedliwość i odwaga.

Dzieci świetnie się bawiły słuchając książki i podając przykłady swojej odwagi, np. przezwyciężenie strachu przed dentystą. Na zakończenie każde z nich przygotowało dla siebie order odważnego, wartościowego lub sprawiedliwego przedszkolaka.

Na kolejne spotkanie, które odbędzie się 16 maja 2013 roku o godzinie 9.30 zaplanowana została powieść Elizy Piotrowskiej pt. „Żółte kółka. Mam na imię Inna”.