”Leśna przygoda” z serii „Reksio przyjaciel najmłodszych” Marii Szarf.

28 czerwca br. w Filii 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się dwudzieste trzecie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla najmłodszych.

Na spotkaniu przeczytana i omówiona została książka pt.”Leśna przygoda” z serii „Reksio przyjaciel najmłodszych” Marii Szarf.

Jest to zabawna i pouczająca historia, w której tytułowy bohater książki, sympatyczny piesek Reksio, wybrał się pewnego chłodnego poranka do lasu, nazbierać mchu potrzebnego do uszczelnienia jego domku. Podziwiając leśne widoki Reksio nie zauważył ogromnego dołu i wylądował na kupce żołędzi i buczynowych orzeszków. Pułapka okazała się być spiżarnią Dzikusa, dzika wywołującego postrach wśród leśnych zwierząt. Gdy dwie sympatyczne wiewiórki usiłowały pomóc pieskowi uwolnić się z pułapki, pojawił się Dzikus i okazało się, że tak naprawdę jest sympatyczny i bardzo samotny. Jego wygląd i zachowanie sprawiało, że zwierzęta się go bały. Reksio pomógł swojemu nowemu przyjacielowi. Uważany za źle wychowanego i unikany przez leśne zwierzęta Dzikus zyskał przyjaciół.

Po wysłuchaniu opowiadania, mali klubowicze bardzo aktywnie uczestniczyli w dyskusji. Byli zdania, że trzeba kogoś poznać, zanim zaczniemy go oceniać. Ktoś, kto z pozoru wydaje się nam źle wychowany, tak naprawdę, może być miły i uczynny.

Opowieść rozbudziła wyobraźnię dzieci, poruszyła ich historia Dzikusa.

Historia napisana z poczuciem humoru i zabawne ilustracje sprawiły, że omawianie tej książką było dla wszystkich ogromną frajdą.

Na spotkaniu gościliśmy dwadzieścia dwie osoby.

Na kolejnym klubowym spotkaniu w czwartek 20 września omawiać będziemy książkę Jujji Wieslander pt. „Mama Mu czyta”.

Ewa Pawlak