„Twardy orzech do zgryzienia ”Renata Piątkowska

17 maja 2012 r. w Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się dwudzieste drugie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla najmłodszych.

Gościliśmy dwadzieścia cztery osoby. Na spotkaniu przeczytane i omówione zostały trzy opowiadania z książki Renaty Piątkowskiej „Twardy orzech do zgryzienia”.

Przygody i trudne sytuacje, które zdarzyły się głównym bohaterom

mogły być udziałem wielu dzieci.

Poznajemy Amelkę, gdy wymyka się z domu i sama idzie na huśtawkę do pobliskiego parku.

Z parku, zapatrzona w pieska w pięknym ubranku, idzie w nieznane jej miejsca i gubi się.

Kubuś bardzo boi się szczepienia, choć mama mu mówi, że to jest jak ukłucie komara.

Marzeniem małego Franka jest zostać wielkim czarodziejem.

Przedszkolaki uznały książkę za bardzo wartościową i pouczającą. Opisane sytuacje działały na wyobraźnię dzieci i każde chciało podzielić się wrażeniami. Aktywnie uczestniczyły w dyskusji, wyciągały mądre wnioski i obiecały, że zawsze będą słuchać rodziców.

Spotkanie zakończyły zajęcia plastyczne, podczas których przedszkolaki namalowały ilustrację do wybranego opowiadania.

21 czerwca 2012 r., na kolejnym spotkaniu, będziemy omawiać książkę Marii Szarf

„Leśna przygoda” z serii "Reksio. Przyjaciel najmłodszych".

Ewa Pawlak