„Wrona i ser”

15 marca 2012 r. w Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się trzecie w tym roku

spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla najmłodszych. Wzięło w nim udział siedemnaścioro dzieci i dwoje dorosłych. Tematem spotkania, które zorganizowano w ramach projektu „Dotknij teatru”, była „Zabawa w teatr”.

Omówiliśmy utwór pt. „Wrona i ser” z książki „Teatrzyk przedszkolaka”.

Książka zawiera 25 utworów znanych polskich pisarzy i, jak sugeruje sam tytuł, jest zbiorem scenariuszy do przedstawień teatralnych dla przedszkolaków.

Dzieci, po zapoznaniu się z utworem, wykonały jego inscenizację teatralną używając wcześniej wykonanych kukiełek bohaterów wiersza.

Na kolejnym klubowym spotkaniu, w czwartek 19 kwietnia 2012 roku, omówimy książkę Joanny Krzyżanek „Cecylka Knedelek i Wielkanoc”.

Ewa Pawlak