„Julian Tuwim – Dzieciom”

17 listopada 2011r. w Filii 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się szesnaste spotkanie

Dyskusyjnego Klubu Książki dla najmłodszych. W spotkaniu wzięło udział 17 dzieci

i dwoje dorosłych. Omówiliśmy książkę pt. „Julian Tuwim – Dzieciom”.

Piękne i wesołe wiersze pióra Juliana Tuwima, bawią kolejne pokolenia. Choć pisane dla dzieci

bawią wszystkich, i małych i dużych.

Mali klubowicze z zaciekawieniem słuchali kolejnych utworów i radośnie komentowali opisane przygody niezwykle barwnie stworzonych postaci. Pani Słowikowa płacząca i czekająca z kolacją na spóźniającego się pana Słowika, plotki ptasie, które doprowadziły do bójki i w wierszu „Figielek” komar przekomarzający się z komarem, kura dająca drapaka, „że aż się kurzyło” pobudzały wyobraźnię dzieci i zmuszały do śmiechu.

• 1
  • 2
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Uczestnicy spotkania polubili bohaterów wierszy. Zosia Samosia, Murzynek Bambo, Grześ kłamczuch pozostaną na długo w sercach przedszkolaków.

Spotkanie zakończyły zajęcia plastyczne, na których dzieci malowały ilustrację do wybranego

wiersza. Na kolejnym spotkaniu17 grudnia 2011 omawiać będziemy książkę Emmy Mora

pt. „Mikołaj...i Święty Mikołaj.

Ewa Pawlak