„Mama Mu buduje” Jujji i Tomasa Wieslander

Październikowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla najmłodszych pierwszy raz

od powstania odbyło się poza biblioteką. Jesienne słoty sprawiły, że przedszkolaki zaprosiły moderatora w gościnne progi przedszkola. Na spotkaniu przeczytana i omówiona została książka

Jujji i Tomasa Wieslander pt.„Mama Mu buduje”.Jest to historia o sympatycznym duecie

jaki tworzą tytułowa bohaterka krowa Mama Mu i Pan Wrona.

Mama Mu nie jest zwyczajną krową i nie zachowuje się jak inne krowy, choć jak inne krowy

pasie się na łące. Jest ciekawska i pełna entuzjazmu dla nowych wyzwań.

Tym razem podejrzała jak dzieci budowały z desek domek na drzewie. Postanowiła, że sama również taki zbuduje, a sceptycznie nastawiony do jej pomysłu Pan Wrona usilnie próbował

ją zniechęcić. Mama Mu zbudowała domek chociaż ciężko jej było wbijać gwoździe trzymając młotek ogonem. Zazdrosny przyjaciel krytykował jej pracę, za co wezwany został by udowodnić, że potrafi lepiej.

Obcowanie z tą książką sprawiło wszystkim ogromną frajdę, dzieci bardzo polubiły bohaterów opowiadania. Pełne humoru dialogi zmuszały do śmiechu i każdy chciał zobaczyć zabawne ilustracje. Bajka rozbudziła wyobraźnię małych klubowiczów i utwierdziła ich w przekonaniu, że sami również mogą realizować swoje małe marzenia.

• 4dkk 27.10

27 października, w piętnastym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu dla najmłodszych

uczestniczyło 18 dzieci i dwoje dorosłych. Na zakończenie dzieci otrzymały do pokolorowanie malowankę z sympatyczną krówką.

Na kolejnym listopadowym spotkaniu będziemy czytać i omawiać wiersze napisane

przez Juliana Tuwima w książce „ Julian Tuwim dzieciom”.

Ewa Pawlak