„Nasza mama czarodziejka”

19 mają 2011r. w Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się dwunaste spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla najmłodszych czytelników.

Gościliśmy 22 dzieci wraz z dwójką wychowawców.

Na spotkaniu omówiliśmy trzy opowiadania z książki Joanny Papuzińskiej

pt. „Nasza mama czarodziejka”. Majowe Święto Matki skłoniło nas do lektury tej

książki, napisanej z ogromnym poczuciem humoru.

Książka bardzo spodobała się dzieciom, autorka opowiada w niej o niezwykłej mamie

czarodziejce która potrafiła odczarować wielkoluda, wyprać w bali czarną chmurkę

i obronić statek przed burzą, zreperować księżyc a nawet hodować dinozaura.

Opisane przygody działały na wyobraźnię dzieci, każde chciało podzielić się wrażeniami na temat

wysłuchanych opowiadań. Mali klubowicze opowiadali również o swoich mamach, dla każdego jego mama też jest wyjątkowa, najlepsza z wszystkich mam.

Spotkanie zakończyły zajęcia plastyczne, każde dziecko na laurce dla swojej mamy kolorowało bukiet kwiatów. Była też chwila na zabawę i wybranie książek do czytania w przedszkolu.

Na kolejnym spotkaniu 16 czerwca 2011 r. będziemy omawiać książkę Czesława Janczarskiego

Jak Wojtek został strażakiem”.

Zobacz zdjęcia ze spotkania: