Relacja kwietniowego spotkania DKK w Sulmierzycach

20 kwietnia 2012 roku Dyskusyjny Klub Książki w Sulmierzycach omawiał książkę  Mario Vargasa Llosa (nobel 2010) pt.”Jak ryba w wodzie”. Książkę można podzielić na dwie części. Pierwsza to wspomnienia przed rokiem 1987. Tutaj poznajemy autora, jego dzieciństwo, trudne relacje z ojcem, pierwsze miłości i poważne związki. Druga część pozycji ujawnia sferę polityczną. Poznajemy tu między innymi okres, w którym autor ubiega się o prezydenturę Peru. Czytelnik ma okazję nie tylko poznać kuluary prawdziwej polityki ale i sytuację ekonomiczną i społeczną ludności tego kraju.

Książka generalnie rozczarowała klubowiczki ale tylko dlatego, że nie znały realiów polityki Perui w niektórych momentach czuły się zagubione. Natomiast wspomnienia z czasów dzieciństwa uznały za ciekawe. Zachwyciły się cudownym, plastycznym stylem pisarza ale jednocześnie  stwierdziły, że autobiografia Llosy nie jest łatwą i lekką lekturą.

Polecamy wytrwałym czytelnikom!!!