Spotkanie DKK w dniu 15.02.2013 r.

W lutowe, pochmurne popołudnie klubowicze z przyjemnością przenieśli się w afrykańskie klimaty, dzięki powieści Doroty Katende „Dom na Zanzibarze”. Autorka opowiada o swoim życiu, które jest pełne zawirowań i trudności. Ma za sobą nieudane małżeństwa, trójkę dzieci i kłopoty finansowe. Mimo to udaje się jej znaleźć swoje miejsce na ziemi i zrealizować marzenia. Kupujedom na Zanzibarze, zakłada biuro podróży i organizuje safari. Klubowicze zauważyli, że autorka, w książce, mało uwagi poświęca dzieciom. Może z uwagi na to, aby po ukazaniu się powieści oszczędzić im identyfikacji osobowej? Mimo zachwytów autorki Afryką, między wierszami wyłania się inne jej oblicze - pełne zabobonów, czarów, zazdrości, trudności administracyjnych oraz złośliwości, z którymi bohaterka musi się zmagać. Niewątpliwie książka Doroty Katende jest świetną reklamą biura podróży, które prowadzi oraz zaprzyjaźnionych hoteli i innych atrakcji (autorka podaje ich nazwy i lokalizację). Generalnie, lektura podobała się Klubowiczom. Jej najcenniejszym walorem jest to, iż w interesujący sposób uchyla rąbka nieznanej nam kultury i obyczajów.