Relacja z I spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki

4 listopada 2009r. w czytelni Fili nr 1 MBP i WSHE w Sieradzu miało miejsce pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Klubowicze - słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy WSHE w Sieradzu zainicjowali cykl spotkań poświęconych dyskusjom i dzieleniu się opiniami na temat przeczytanych książek. W miłej atmosferze, przy filiżance kawy lub herbaty można było wymienić swoje spostrzeżenia i odczucia związane z lekturą.
Pierwszym dziełem poddanym ocenie klubowiczów była książka Corrine Hofman pt „Biała Masajka”. Utwór wywołał u czytelników bardzo duże emocje. Postać autorki opisującej w powieści własne losy, spotkała się z żywą reakcją klubowiczów, którzy chętnie wyrażali swoje, często bardzo odmienne, zdania na temat utworu.

Powieść szwajcarskiej pisarki wpisuje się w nurt popularnych książek przedstawiającej wydarzenia dziejące się na tle egzotycznych i pięknych krajobrazów Afryki. I w tym przypadku opis krainy dla nas tak odległej i nieznanej spotkał się z dużym zainteresowaniem czytelników. Zarówno obrazy nieznanych nam obyczajów i tradycji, jak i sama, dość kontrowersyjna, postać głównej bohaterki spowodowały, że pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki było prawdziwą dyskusją i wartką wymianą opinii związanych z przeczytaną książką.

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że każde spotkanie naszego klubu będzie tak interesujące i emocjonujące dla wszystkich klubowiczów