Listopadowe Humorki

W środę 23 listopada 2016 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przy Filii Nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź - Widzew.

Omawialiśmy książki autorstwa Agnieszki Zimnowodzkiej z serii Humorki. Głównie skupiliśmy się na dwóch tytułach „Dąsacze” i „Śmiechołki”. W każdej z książek poznawaliśmy historię innej rodziny, która zamieszkuje Humorki. W przystępny i bardzo dowcipny sposób zostały opisane szczególne typy charakteru bohaterów książek. Do przeczytania są jeszcze pozycje: „Wstydziłki”, „Wścibionki”, „Przechwalali” i „Zdziwionki”.

Na początku bawiliśmy się pokazując miny bohaterów książek i uwieczniając je na zdjęciach. Klubowiczom najbardziej spodobało się naśladowanie członków trzech rodzin: Wstydziołków, Dąsaczy i Śmiechołków.

Kolejnym i ostatnim etapem spotkania było tworzenie makiety miasteczka Humorki.
Z przygotowanych wcześniej szablonów Klubowiczki DKK wycinały domy, drzewa, samochody oraz postaci mieszkańców. Praca była bardzo kreatywna, gdyż dodatkowo dzieci stworzyły też drogi, znaki drogowe, zjeżdżalnie, piaskownice, baseny, kwiaty itp.

Spotkanie to bardzo podobało się zarówno Klubowiczom, jak również ich rodzicom, którzy także włączyli się w projektowanie miasteczka. Praca nad „budową” była bardzo intensywna i twórcza. Na zakończenie dzieci wypożyczyły pozostałe części serii Humorki, aby poznać losy innych rodzin zamieszkujących to miasteczko.