Maj 2018 - Miejsce na ziemi

Umi Sinha, w swojej powieści „Miejsce na ziemi”, przedstawia nam trzy pokolenia, trzy historie, które splatają się ze sobą niczym korzenie tego samego drzewa. Robi to w sposób delikatny, nie narzucając się z wielkimi prawdami o człowieku, lecz wskazując na kameralne, rodzinne tajemnice, które budują w bohaterach ciągłe poczucie odmienności i braku przynależności. to także bardzo smutna, ale pełna emocji historia o miłości, namiętności, szaleństwie, stracie i zemście, a przede wszystkim o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi.

Debiutancka powieść autorki, bardzo przypadła do gustu Klubowiczom, którzy zjawili się w maju w 7-osobowym składzie. Dzięki książce, temat naszej dyskusji skupił się głównie wokół przynależności. Każdy z nas próbował zdefiniować „swoje miejsce na ziemi”. Rozmawialiśmy również o tym, czy i kiedy należy powiedzieć dzieciom o tym, iż zostały adoptowane. Myślę, iż było to bardzo ważne i pouczające spotkanie.