Pijane banany

Pijane banany to już druga powieść Petra Sabach, która omawialiśmy w tym roku. Tym razem jednak, nie spotykamy się z bohaterem, który doświadcza uroków tacierzyństwa. W powieści „Pijane banany”, narratorem jest szesnastoletni chlopiec. Świat opisywany przez niego to typowa komunistyczna przestrzeń. Młodzi ludzie, kreują jednak swój własny świat,  słuchając muzyki, wagarując, robiąc innym i sobie nawzajem  dowcipy i żarty. Jest alkohol, są papierosy, pierwsze dziewczyny i wielkie plany na wycieczkę nad morze  skradzionym wcześniej samochodem.
Obserwujemy samych młodych ludzi, ale także ich rodziców sąsiadów i nauczycieli. Książka skłoniła nas niejako do kontynuacji poprzedniego spotkania, gdzie rozmawialiśmy o czasach dzieciństwa. Tym razem jednak wróciliśmy pamięcia do lat młodzieńczych i wspominaliśmy nasze przygody, żarty i drobne przewinienia. Było naprawdę wesoło! :)