Marzec 2014 - Książki naszego dzieciństwa

W marcowym spotkaniu wzięło udział 6 osób. Tym razem postanowiliśmy porozmawiać o książkach naszego dzieciństwa. Ze względu na szkolnie odbywające się w czytelni, spotkanie odbyło sie w bibliotece dla dzieci i młodzieży. Pani Tereska opowiedziała nam na wstępie o obecnych zainteresowaniach czytelniczych dominujących wśród najmłodszych. Dowiedzieliśmy się, że najpopularniejsze są książki, których bohaterów możemy zobaczyć w telewizji – seria o Franklinie, Bobie Budowniczym, czy Scooby-Doo. Z kolei wśród młodzieży modnym tematem są wampiry oraz powieści dotyczące nieszczęśliwej miłości.
Jeśli chodzi o klubowiczów każdy z uśmiechem na twarzy opowiadał nam o swoich dziecięcych, literackich fascynacjach. Pojawiła się zatem „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Tajemniczy ogród”, „Mała księżniczka”, powieści Małgorzaty Musierowicz, „Polyanna”, seria o Panu Samochodziku oraz przygody Tomka, „Winnetou” i baśnie Andersena. Na dwie godziny przenieśliśmy się do krainy dzieciństwa. Uczestnicy spotkania zgodnie stwierdzili, że do niektórych książek wracają do dziś i nadal czytają je z taką samą fascynacją jak w czasach, gdy byli w wieku szkolnym.