Spotkanie z "Lalą" Jacka Dehnela

29 czerwca odbyło się w naszej bibliotece kolejne spotkanie DKK. Zjawiło się na nim 9 osób. Tym razem spotkaliśmy się z twórczością p. Jacka Dehnela, którą mieliśmy okazję bliżej poznać dzięki lekturze powieści „Lala”. Narratorem jest tutaj młody mężczyzna, który na podstawie opowiadań babci przybliża nam jej barwne życie. Większości uczestników książka podobała się i z przyjemnością śledzili perypetie Lali. Zastrzeżenia były jedynie do zdarzeń, gdzie pojawiały się znane osoby takie jak M. Janion, czy K. Gałczyński, bowiem plotki związane z nimi, według klubowiczów nie powinny mieć miejsca. Mieliśmy również okazję obejrzeć wywiad z p. Jackiem, który skłonił nas do dalszych refleksji na temat Jego twórczości. Klubowicze chętnie opowiadali o własnych przygodach z dzieciństwa, które były nie mniej ciekawe jak te, opisywane w powieści. Spotkanie trwało dwie godziny i upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Kolejne odbędzie się za miesiąc, 27 lipca. Wówczas poznamy bliżej „Cień wiatru” Zafona, który wciąż znajduje się na wysokich pozycjach wśród najlepiej sprzedających się książek. Serdecznie zapraszamy!

Joanna Radek Moderator DKK przy BP w Aleksandrowie Łódzkim