Dym się rozwiał nad Zduńską Wolą

Przed wakacyjną przerwą, 23.06.2014, zduńskowolski DKK zajął się książką Jacka Milewskiego "Dym się rozwiewa". Autor to współzałożyciel i dyrektor jedynej w Polsce szkoły dla dzieci romskich w Suwałkach. Znawca kultury cygańskiej, traktowany przez Romów jak "swój", książką tą chce przybliżyć świat Cyganów, odczarować stereotypy na ich temat, przedstawić ich zwyczaje i mentalność. Czy to mu się udało? Pewnie nie do końca, ale przyznać trzeba, że książka jest ciekawie skonstruowana. Każdy rozdział to czyjaś historia, czyjaś opowieść. Nasze klubowiczki zgodnie przyznały, że bardzo dobrze się to czyta. Warto również poznać obyczaje cygańskie. Przytaczały fragmenty, które zrobiły na nich największe wrażenie. Zgodziły się w ocenie, że "Dym się rozwiewa" warto przeczytać. To książka ciekawa, napisana przystępnym językiem, zdecydowanie godna polecenia.

Na czas wakacyjny Klub rozjeżdża się na cztery strony świata, w związku z tym spotka się dopiero 15 września.