Uroczyste spotkanie zduńskowolskiego DKK

9 grudnia 2013r. zduńskowolski DKK spotkał się przedświątecznie, a że miał jubileusz 5 lat istnienia i 50 spotkanie, to również i uroczyście. Jak na święto przystało był tort, muzyka, a nawet Sto lat odśpiewane przez Klubowiczki. Nie zabrakło przemówień i podziękowań. Było mi bardzo miło, że panie są tak zadowolone z działalności Klubu. I w tak przyjemnych okolicznościach omówiłyśmy książkę Joanny Fabickiej "Second Hand" Nie było ani jednej osoby, której by się podobała. Autorka skumulowała w niej zło, agresję, frustrację i nędzę. Akcja dzieje się we wsi Podlew, gdzie mieszkają ludzie przegrani, ledwo wiążący koniec z końcem. Mamy tu gwałty, nienawiść, toksyczne związki, nietolerancję, pedofilię. Byłyśmy zaskoczone, że Fabicka napisała taką książkę. Po jej wcześniejszych "Idę w tango"  czy serii o Rudolfie Gąbczaku spodziewałyśmy się przyjemnej lektury. Niestety ta jest smutna i przytłaczająca. Mamy podejrzenie, że pisarka sama przeżyła jakąś traumę i przeszła terapię, na której spotkała ludzi, których historie posłużyły jej do napisania tej powieści. Na ten czas przedświąteczny trochę nam się ta książka nie udała, ale to nam nie przeszkodziło miło spędzić czas. Życząc sobie pięknych Świąt, umówiłyśmy się na kolejne spotkanie 20.01.2014. Porozmawiamy o "Szmaragdowej tablicy" C. Montero.