DKK dla młodzieży w Tomaszowie Mazowieckim

PODRÓŻ TYSIĄCA MIL - RICHARD PAUL EVANS

W dniu 25 października 2021r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się spotkanie DKK – koło młodych. Klubowicze dyskutowali na temat książki pt. Podróż tysiąca mil autorstwa Richarda Paula Evansa. Mimo, że spotkanie odbyło się w gronie zaledwie 6 osób, dyskusja była wartka, a wypowiedzi o książce imponująco odkrywcze i dające pozostałym uczestnikom do myślenia.

Podróż tysiąca mil należy do cyklu książek: „Opowieści sprzedawcy marzeń” i stanowi II jej tom. Następuje po rozpoczynającym cykl Sprzedawcy marzeń i przed zamykającą Pieśnią serca, której to, wszyscy Klubowicze, byli również bardzo ciekawi ze względu na los i przemianę głównego bohatera. Tym samym padło zgodne twierdzenie, że wszyscy sięgną po III tom, aby dowiedzieć się jak skończyła się historia – „zmiażdżonego" w dzieciństwie - emocjonalnie i uczuciowo Charlesa Jamesa. Która z dróg okaże się dla niego trudniejsza – ta, która liczy tysiące mil, czy ta, w głąb własnego serca?

Podróż tysiąca mil, to lekka powieść o tym jak tracąc wszystko zaczynamy doceniać to co mieliśmy na wyciągnięcie ręki. Młodzież doszukiwała się w niej również głębszych treści filozoficznych, psychologicznych, czy też egzystencjalnych i wszystko to rzeczywiście udało się wydobyć przy okazji omawiania powieści na spotkaniu DKK.