"Mors, Pinky i archiwum.." 21.06.2018 DKK dla dzieci, MGBP Wieruszów

21.06  w MGBP mieliśmy ostatnie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci przed wakacjami.  Naszą lekturą była książka Dariusza Rekosza „Mors, Pinky i archiwum Pułkownika Bergmana”.  Autokarowa wycieczka szkolna w Góry Świętokrzyskie rozpoczyna się dla Morsa i Pinky -szkolnych detektywów- zagadkową kradzieżą w małym sklepie ze starociami, prowadzonym przez Władysława Piątka – weterana II wojny światowej. Kradzież naprowadza bohaterów na zagadkę, związaną z ukryciem cennego archiwum pułkownika Bergmana (żołnierza niemieckiego), którą postanawiają rozwiązać wraz z dorosłymi.

Dzieciom bardzo podobała się lektura, ponieważ zawierała w sobie wątek przygody i zagadki. Długo dyskutowaliśmy na temat przygody i umiejętności Morsa i Pinky. Na koniec sami rozwiązywaliśmy tajne szyfry, co dało nam dużo radości.

"Panna Foch" 25.04.2018 MGBP Wieruszów- dzieci

18 kwietnia, na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci rozmawialiśmy o książce Barbary Kosmowskiej „Panna Foch”.

"Piegowate niebo" Wieruszów, DKK dzieci, 28.02.2018

W środę, 28.02 podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci rozmawialiśmy o książce Doroty Sumińskiej pt. „Piegowate niebo”.

Młodzieńcze problemy Inki, która z rodzicami i młodszą siostrą przeprowadziła się na wieś były tematem przewodnim naszej lektury. Co zrobić, by zaprzyjaźnić się z nowymi kolegami, jak zrobić z taty superbohatera oraz dlaczego sznurki są największym zagrożeniem dla bocianów? Tego wszystkiego dowiedzieliśmy się z naszej lektury. Oczywiście podczas spotkania młodych dyskutantów nie mogło zabraknąć krzyżówki oraz świetnej zabawy towarzyszącej omawianiu lektury.

"Tomek i nieskończoność" 28.03.2018 DKK dzieci Wieruszów

W dniu 28.03.2018 odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Tym razem omawianą lekturą była książka „Tomek i nieskończoność”. Książka trudna, smutna. Temat śmierci dla dzieci był trudny do zrozumienia. Zawsze jednak naszym spotkaniom towarzyszy krzyżówka, która ułatwia zrozumienie fabuły.