"Nie ma nudnych dni", 17.10.2018

7.10 w  Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej z młodymi czytelniczkami dyskutowaliśmy o książce „Nie ma nudnych dni” Renaty Piątkowskiej. Chórem dziewczyny zgodziły się, że książka była ciekawa, śmieszna i z przyjemnością ją w całości przeczytały. Główny bohater, Maciej  mieszka z rodzicami i siostrą Oliwką, chodzi do szkoły, ma wielu kolegów. Pozornie ma bardzo spokojne życie. Na szczęście nawet gdy dzień Maćka zaczyna się szaro i ponuro na horyzoncie pojawiają się ciekawe przygody. Przyczynia się do tego młodsza siostra, czasem babcia, koledzy ze szkoły lub wyjątkowa Matylda, która zdecydowanie różni się od innych dziewczyn.

Spotkania DKK dla dzieci są zawsze pełne energii i spontaniczności. Tym razem omawianie lektury wspierała przygotowana wcześniej krzyżówka, której hasła rozpoczynały opowiadanie kolejnych historyjek.  Dziewczyny prześcigały się w odpowiedziach i opowieściach książkowych historii, wyciągały wnioski.