Wrześniowe spotkanie DKK

Po bardzo długiej przerwie nareszcie mogliśmy się spotkać z naszymi klubowiczami z DKK.
21, 23 oraz 27 września odwiedziły nas 6 latki z Publicznego Przedszkola nr 1 oraz nr 2 w Pajęcznie.
Dla wszystkich grup czytaliśmy książkę "Jak myszka Alicja nauczyła się ostrożności".
Jest to opowieść o myszce ze wsi, która odwiedza starszą kuzynkę w mieście. Mała Alicja będąca bardzo ruchliwą myszką, wszystkim się interesuje, nie zwracając przy tym uwagi na czyhające na nią zagrożenia.
Dzieci jak zwykle były pełne entuzjazmu i chętnie komentowały zachowanie głównej bohaterki.
Dzięki książce przedszkolaki mogły dowiedzieć się o niebezpiecznych sytuacjach, jakie mogą im się przytrafić w domu, na ulicy czy w innych miejscach w których bywają.
Okazało się, że dzieciaki doskonale zdają sobie sprawę z tego co wolno robić a co jest zabronione.