Co ucieszy mamę

Na majowym spotkaniu DKK dla dzieci czytaliśmy opowiadanie "Co ucieszy mamę" pochodzące z książki Rafała Witke pt. "Pierwszaki z kosmosu". Wybór nieprzypadkowy, ponieważ spotkanie odbyło się przed świętem wszystkich mam.
Bohaterem opowiadania jest Pola - uczennica I klasy, w której uczyć się będą przybysze z kosmosu Titi i Toto. Ufoludki nie znają ziemskich zwyczajów, ale Pola wszystko cierpliwie im wyjaśnia. W czytanym opowiadaniu sympatyczne ufoludki przygotowywały laurkę dla mamy.
Po wysłuchaniu opowiadania przedszkolaki przerzucały się pomysłami jaką niespodziankę można przygotować dla mamy. Najczęstszym pomysłem była laurka ale nie brakło też propozycji takich jak np. śniadanie do lóżka, bycie super grzecznym czy chęć sprzątania i zmywania w tym dniu.