"Kicia Kocia na rowerze" przed Wielkanocą

18 kwietnia 2019 r. na spotkaniu DKK czytaliśmy książkę p.t. "Kicia kocia na rowerze" Anity Głowińskiej. Wybór książki nieprzypadkowy ponieważ na dworze coraz cieplej a co za tym idzie przedszkolaki i nie tylko zaczynają urządzać sobie wycieczki rowerowe.
Książka opowiada o pierwszym kontakcie tytułowej Kici Koci z rowerem.
Okazuje się, że przedszkolaki doskonale znają się na bezpieczeństwie. Bez zastanowienia potrafiły wymienić co musimy mieć jadąc rowerem i na co zwracać szczególną uwagę.
Jako że kwietniowe spotkanie odbyło się tuż przed świętami Wielkanocnymi rozmawialiśmy też o tradycjach tych świąt, o obrzędach i zwyczajach z nimi związanymi.