"Marchewkowy tort" na spotkaniu DKK

Podczas październikowego spotkania członków DKK czytaliśmy utwór pt. "Marchewkowy tort" pochodzący z książki Grzegorza Kasdepke "Kacperiada: opowiadania dla łobuzów i nie tylko".
Opowiedziana historia uczy nas wszystkich akceptacji osób takimi jakie są. Pokazuje dzieciom jak ważne jest nawiązywanie relacji z drugą osobą, opartą na szacunku i tolerancji. Dzieci na swój sposób tłumaczyły znaczenie słowa: szacunek i tolerancja.
Po wysłuchaniu opowiadania dzieci mówiły o tym, że nie można wyśmiewać się ze słabszych czy chorych, bo robimy tym komuś przykrość.