"Marysia nad morzem" - DKK w plenerze

Dnia 07.06.2018 r. ostatni raz przed wakacjami spotkaliśmy się z klubowiczami DKK. Tym razem byliśmy "w plenerze" na placu przedszkolnym. Czytaliśmy książkę "Marysia nad morzem" Nadii Berkane. Opowiada ona o rodzinie Koala spędzającej wakacje nad morzem. Misia Marysia bardzo się cieszy z tego faktu, ponieważ nad morzem można robić wiele ciekawych rzeczy m.in. pływać, robić babki z piasku, zbierać muszelki, opalać się.
Po wysłuchaniu bajki przedszkolaki opowiadały o swoich wakacyjnych planach. Pamiętając z poprzednich spotkań książki, które mówiły o bezpieczeństwie, przedszkolaki przypomniały zagrożenia jakie mogą na nas czekać na każdym kroku. Dzieci przypomniały jak nie należy się zachowywać, aby uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji. Jak zwykle przedszkolaki nie zawiodły i tak jak na wcześniejszych spotkaniach tak i tym razem czynnie uczestniczyły w zajęciach.