Walentynki, kubinki i bubinki

Dnia 13.02.2018 r. odbyło się kolejne spotkanie koła DKK. W tym miesiącu w przeddzień "Święta zakochanych” czytaliśmy opowiadanie p.t. "Walentynki, kubinki i bubinki” pochodzące ze zbioru opowiadań "Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu” autorstwa Grzegorza Kasdepke. Utwór opowiada o rodzeństwie, które choć stale się kłóci i robi sobie rożne złośliwości w rezultacie bardzo się kochaja. Dlatego postanowili, że w dzień walentynek obdarują się kartkami. Po wysłuchaniu historyjki, przedszkolaki  prześcigały się w wypowiedziach co to jest "dzień zakochanych”, czyli "walentynki”. Opowiadały jak same świętują ten dzień, dla kogo robią kartki walentynkowe, co umieszczają na takich kartkach. Na zakończenie dzieci obiecały, że po powrocie do przedszkola przygotują takie kartki dla najbliższych.