Uszy na sprzedaż

W miniony czwartek tj. 19 października 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie członków Klubu DKK. Przeczytaliśmy opowiadanie z książki Grzegorza Kasdepke p.h. "Kacperiada - opowiadania dla łobuzów i nie tylko". Tym razem były to "Uszy na sprzedaż".

Utwór opowiada o małym Kacperku, który udawał, że nie docierają do niego niektóre słowa rodziców.

Dzieci chętnie wypowiadały się na temat tej historyjki. Komentowały zachowanie bohatera. Wszystkie twierdziły, że one słyszą wszystkie polecenia, które są do nich kierowane.

Kasdepke napisał w tym opowiadaniu o trudzie rozmawiania z dzieckiem, które zajęte własnymi myślami, "wyłącza" swoje uszy. Napisał, że słowo cukierek, prezent, lody dziecko usłyszy zawsze