Kacperiada - opowiadania dla łobuzów i nie tylko

Na pierwszym powakacyjnym spotkaniu klubowiczów DKK czytaliśmy opowiadanie pochodzące z książki Grzegorza Kasdepke pt. "Kacperiada - opowiadania dla łobuzów i nie tylko".

Książka to zbiór historyjek, opisujących przygody małego Kacperka i jego rodziców.

Humorystycznie pokazuje codzienne sytuacje, które mogą przytrafić się w każdym domu.

Z tej właśnie książki dzieci wysłuchały utworu zatytułowanego "Reklamacje". Pozwolił on poznać dzieciom nowe słowo. Po wysłuchaniu mali klubowicze aktywnie komentowali zachowania Kacperka opisane w utworze. Przedszkolaki mówiły co według nich znaczy tytułowe słowo, z dużym poczuciem humoru i wyobraźnią wymieniały przedmioty, które można według nich zareklamować.