Antek sam w domu

Wakacje trwają w najlepsze, a my na spotkaniu z klubowiczami DKK czytamy kolejną książkę o niebezpieczeństwach czyhających tym razem w domu.
Książka p.t. "Antek sam w domu" autorstwa Christiane Merz opowiada o Antku i jego zajączku Kicku. Kicek jest bardzo ciekawski przez co naraża się na wiele niebezpieczeństw.
Tylko dzięki temu, że Antek jest rozsądny i wie doskonale kiedy może grozić im niebezpieczeństwo, nie dochodzi do nieszczęścia.
Książka ta uczy dzieci, jak powinny zachowywać się w domu, jak korzystać z urządzeń znajdujących się w domu. Bo wbrew pozorom nawet w pokoju dziecinnym może byś niebezpiecznie.
Po wysłuchaniu opowiastek dzieci chętnie komentowały zachowanie ciekawskiego zajączka i opowiadały, czego nie wolno robić w domu bez pomocy dorosłych.