Stare misie nie chodzą po drzewach

Na pierwszym spotkaniu DKK grupa przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 2 w Pajęcznie wysłuchała książki Heidi i Daniel Howarth p.t. "Stare misie nie chodzą po drzewach".

Książka opowiada o tym jak Mały Miś musi zostać na kilka dni u swoich dziadków. Nie jest tym pomysłem zachwycony, ponieważ wydaje mu się, że dziadkowie nie są dobrymi towarzyszami zabaw, że są starzy i nudni.

Mały Miś uważa, że babcia i dziadek nie mogą już chodzić po drzewach i biegać.

W trakcie pobytu okazuje się, że dziadek jest wspaniałym towarzyszem zabaw, przekazuje mu wiele życiowych mądrości, jak przetrwać w lesie, zdobyć pożywienie (łapać ryby, podkradać pszczołom miód).

Spędzając tych kilka dni u dziadków Mały Miś zrozumiał, że oni też byli kiedyś mali i że teraz mogą go nauczyć kilku przydatnych w życiu rzeczy.

Książka ta, opowiada o tym, że mądrość przychodzi z wiekiem.

Po wysłuchaniu opowiadania, dzieci oglądały ilustracje zamieszczone w książce. Losy Małego Misia wywołały lawinę opowieści o tym jakie relacje łączą je z dziadkami, mówiły czego się od nich uczą w czasie wspólnych zajęć i zabaw.