Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

"Zaklinacz czasu"- F.62 BMwŁ

Na zaległym wrześniowym spotkaniu naszego Klubu omawiałyśmy książkę Mitcha Alboma, pt. "Zaklinacz czasu".

Nasza dyskusja toczyła się wokół pytań takich jak: Czy można wyobrazić sobie życie bez upływającego czasu? Czy to mijający czas nadaje sens naszemu życiu? Jaka jest natura czasu? Co dla każdego z nas oznacza czas?

Zastanawiałyśmy się też, czy istnieją wartości (np. rodzina, bliscy, praca) które są najwyższą wartością dla wszystkich ludzi bez względu na miejsce urodzenia i wyznawane poglądy.

Temat okazał się trudny. ponieważ nie są to kwestie, którymi zajmujemy się na co dzień. Natomiast wszystkie zgodziłyśmy się, że książka skłania do wręcz filozoficznych przemyśleń. 

Rozmawiając o powieści Alboma znalazłyśmy analogie do innych znanych nam książek. Jedna z czytelniczek wymieniła, omawianą przez nas "Annę In w grobowcach świata", gdzie Olga Tokarczuk również sięga do mitu, żeby przekazać jakieś uniwersalne prawdy. Pojawił się też "Władca Barcelony", powieść o człowieku-wampirze dotkniętym przekleństwem nieśmiertelności. Również wspomniałyśmy wymienionego w recenzji "Alchemika".

W sumie mimo, że nie doszłyśmy do jakiejś uniwersalnej prawdy dotyczącej sensu życia i natury czasu to jednak nawiązanie do innych autorów było cennym punktem dyskusji. 

 

 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi