Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

DKK w F. 62 BMwŁ - "Tektonika uczuć"

Kolejne spotkanie DKK w naszej bibliotece było poświęcone dramatowi  Erica Emmanuela Schmita pt. „Tektonika uczuć”. Zanim przeszłyśmy do dyskusji nad książką, obejrzałyśmy  film, pt.  „Republika czytających ludzi”. Mogłyśmy zobaczyć różne miejsca w których działają kluby DKK, np.  takie jak sala parafialna, więzienie a nawet autobus z podróżującymi szczypiornistkami. Duży jest też przekrój czytelników, którzy chcą spotykać się w klubach DKK: od dzieci, poprzez ludzi niepełnosprawnych intelektualnie, po więźniów i uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Film był bardzo ciekawy i skłonił czytelniczki do podzielenia się swoimi wrażeniami. Pierwsze co zwróciło naszą uwagę to piękne nowoczesne  biblioteki w małych miejscowościach i kontrastujące z nimi biblioteki w dużym mieście, gdzie widać stare wielokrotnie malowane regały i małe, ciemne pomieszczenia.  W mniejszych  miejscowościach widać było, że w klubowych spotkaniach uczestniczy więcej osób. Natomiast spotkania z dziećmi to raczej całe grupy przedszkolne lub szkolne, które odwiedzają bibliotekę. Praca z nimi raczej wychodzi poza ramy zwykłej rozmowy, czy dyskusji.

W drugiej części spotkania rozmawiałyśmy już o książce. Wszystkie zgodziłyśmy się, że dramat (książka jest napisana jako sztuka teatralna) zmusza do zadania sobie wielu pytań : czym jest miłość, co to znaczy kochać, czy zabawa uczuciami zawsze poniesie klęskę, jak blisko leży miłość od nienawiści. W centrum naszej dyskusji znalazła się główna bohaterka.  Czytelniczki  oceniły ją  bardzo surowo. Uznały, że jest to osoba próżna, okrutna, dumna. Ale jej kochanek też nie jest pozbawiony wad. Jest szczery, tylko do tej szczerości sprowokowany. Nie ma odwagi sam przyznać, że jego uczucie ostygło.  Ostatecznie zgodziłyśmy się, że ile ludzi tyle rodzajów miłości. A najważniejsza jest zawsze  rozmowa.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi