Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

"Mózg i błazen" - MBP Łódź-Widzew, grudzień 2017 r.

Przedświąteczne spotkanie naszego DKK  było poświęcone książce pt. „Mózg i błazen”, która jest zapisem rozmowy przeprowadzonej  przez Pawła Rotkiewicza ze znanym neurobiologiem i popularyzatorem nauki, prof.  Jerzym Vetulanim.  

  Książka została przeczytana i wszystkim się podobała, aczkolwiek kontrowersyjna okazała się postać samego profesora. Jedni się nim zachwycili i jakby odkryli osobowość człowieka którego nie znali . Inni bardziej sceptycznie ocenili głównego bohatera. Podczas, kiedy duża partia książki poświęcona jest pracy zawodowej i różnym pasjom prof. Vetulaniego, bardzo mało dowiedzieliśmy się o jego żonie i rodzinie. Narodziło się więc podczas rozmowy podejrzenie, że profesor mógł poświęcić swoich bliskich  dla nauki.

  Nie mniej była to na pewno postać  bardzo interesująca – współczesny człowiek renesansu. Wybitny naukowiec, umysł ścisły, a jednocześnie popularyzator i twórca kultury. Na dowód obejrzałyśmy fragment jego wystąpienia w krakowskim kabarecie „Gadający Pies” .

  Tragiczna śmierć profesora nadała kierunek naszej dalszej rozmowie. Zastanawiałyśmy się nad kondycją fizyczną i psychiczną starego człowieka, nad jego potrzebami i możliwościami decydowania o sobie w chorobie.

  Mimo tego, że nasza dyskusja przybrała w sumie smutny obrót to samo spotkanie było bardzo sympatyczne. Podzieliłyśmy się  świątecznymi życzeniami , zjadłyśmy przyniesione przez jedną z czytelniczek pyszne bezy oraz obdarowałyśmy nasze wierne  klubowiczki prezentami.

 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi