Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

"Nieznajomy", H. Coben - Filia nr 10 MBP Łódź- Widzew

      Kolejne spotkanie DKK w naszej bibliotece odbyło się 18.10.2017 r. Było poświęcone książce H. Cobena, pt „ Nieznajomy” . Wszyscy książkę przeczytali, bo lektura to lekka i dość przyjemna. Prawie wszystkie  znałyśmy już inne powieści tego pisarza. I dlatego poczułyśmy się trochę rozczarowane.

  Jest to niewątpliwie powieść kryminalna, ale…. Dość rozbudowana warstwa obyczajowa powoduje, że historia tajemniczego zniknięcia jednej z bohaterek się rozmywa. Z kolei  opowieść o blaskach i cieniach życia ludzi w zamożnym amerykańskim miasteczku jest dość  uboga i niepogłębiona. W sumie trudno się zorientować co  dla autora było ważniejsze – historia kryminalna, czy jej tło obyczajowe.

  Nie mniej książka wywołała dyskusję na kilka tematów. Po pierwsze problem anonimowości we współczesnym  świecie coraz bardziej zdominowanym przez  elektroniczne media. Inny wątek naszej rozmowy dotyczył relacji między ludźmi opartej na kłamstwie i fałszu.

  Spotkanie jak to często w naszej grupie bywa, zakończyło się wzajemnym  polecaniem sobie innych tytułów książek do przeczytania.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi