"Panienka w PRL-u"

17  lutego odbyło się pierwsze spotkanie DKK w naszej bibliotece.  Rozpoczęło się rozmową, która miała na celu wzajemne poznanie  się. Opowiadałyśmy sobie o naszych gustach , potrzebach i nawykach czytelniczych. Nie są one jednakowe, co daje szansą na burzliwą wymianę  myśli podczas kolejnych spotkań.

Pierwszą naszą książką była „Panienka w PRL-u”  Jolanty Wachowicz- Makowskiej. Autorka opisuje  świat swojego dzieciństwa i młodości, które przypadły na lata powojenne w Warszawie. Uczestniczki naszych spotkań są w podobnym wieku.  Odnalazły w tej książce wiele wspólnych wspomnień. Chociaż zwróciły uwagę na fakt, że autorka jednak wychowywała się i dorastała w warunkach nieco lepszych niż większość jej rówieśników. Uczestniczki spotkania doceniły humor narracji oraz sprawny i komunikatywny język  powieści.

Mam nadzieję, że spotkanie, które było bardzo sympatyczne zachęci czytelniczki do przychodzenia na kolejne i pozwoli na zaistnienie DKK w naszej bibliotece.