"Tam gdzie ty" Jodi Picoult

W ostatni poniedziałek stycznia 2019 roku,  podczas spotkania DKK rozmawiałyśmy o książce Jodi Picoult „Tam gdzie ty”.

Autorka swoim zwyczajem porusza w powieści kilka różnych tematów. Podczas spotkania rozmawiałyśmy o in vitro, czy posiadanie dziecka za wszelką cenę to właściwa droga życiowa…? Zastanawiałyśmy się dlaczego rozpadło się małżeństwo Zoe i Maxa ?
Czy szczęśliwa żona, której do pełni szczęścia brakuje dziecka, może w krótkim czasie stać się lesbijką…? Czy w związkach homoseksualnych powinny wychowywać się dzieci…?

Na te i kilka podobnych pytań próbowałyśmy odpowiedzieć  po lekturze książki Jodi Picoult. Nasze opinie były bardzo różne, tak naprawdę żadna z Pań nie mogła dać jednoznacznej  odpowiedzi, zawsze pojawiało się jakieś ale.. .

Czytelnikom polecamy książkę, to dobra lektura do głębszych przemyśleń.