Z wizytą w Rosji

W kwietniu 2017  roku odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w piotrkowskim Areszcie Śledczym. Tym razem spotkanie dyskusyjne dotyczyło książki znanej telewizyjnej reporterki  Barbary Włodarczyk pt Nie ma jednej Rosji. Włodarczyk w krótkich reportażach, po części będących powieleniem reportaży telewizyjnych, w kolejnych rozdziałach odsłania różne oblicza tego wielkiego kraju jakim jest Rosja.  Dotyka świata blichtru i luksusu rosyjskich nuworyszy, odwiedza największy przytułek dla obłąkanych i uzależnionych, zajmuje się losem bezdomnych dzieci, ideałami nacjonalistów czy działaniami dziennikarzy politycznych. Nie ulega wątpliwości, że w książce Włodarczyk Rosja ma wiele twarzy, co wywołało żywą dyskusję wśród uczestników spotkania. Znane hasło: Rosja to stan umysłu znalazło  naturalnie w tej dyspucie swoje uzewnętrznienie.