Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Lech Dyblik w ZK w Piotrkowie Trybunalskim

10 października 2017 r. w Zakładzie Karnym w Piotrkowie Tryb. odbyło się spotkanie ze znanym polskim aktorem Lechem Dyblikiem. Już na wstępie aktor wyznał, że od 24 lat jest nie pijącym alkoholikiem. Artysta opowiadał o swoim życiu prywatnym
i zawodowym, o walce z nałogiem jaką stoczył. Opowiadał również
o swoim nawróceniu i sile wiary. Te poważne tematy gość przeplatał licznymi anegdotami i pięknie zaśpiewanymi rosyjskimi pieśniami. Dystans jaki aktor ma do siebie oraz duże poczucie humoru sprawiły, że nawiązała się niewidzialna nić sympatii między publicznością a aktorem. Więźniowie chętnie zadawali  panu Dyblikowi  niekiedy bardzo osobiste pytania, na które chętnie
i wyczerpująco odpowiadał. Na koniec kilka osób zrobiło sobie zdjęcie z gościem i uścisnęło ręce. Na spotkaniu obecnych było ok. 30 osób. Spotkanie można uznać za bardzo udane.

                                                                       Katarzyna Choja

                                                                     Moderator DKK przy MBP

                                                                          w Piotrkowie Tryb.

Spotkanie z Lechem Dyblikiem w ZK w Piotrkowie Trybunalskim_1

 

Spotkanie z Lechem Dyblikiem w ZK w Piotrkowie Trybunalskim_2

 

Trafny wybór

Podczas czerwcowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w piotrkowskim areszcie omawiana była książka autorstwa J. K. Rowling Trafny Wybór. Po sukcesie serii o Harrym Potterze wszyscy byli ciekawi jak Rowling poradzi sobie z literaturą dla dorosłych. Wszyscy zgodnie stwierdzili, ze poszło jej nieźle.

Świat według Clarksona

Podczas majowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w piotrkowskim areszcie omawiana była książka autorstwa Jeremyego Clarksona. Świat według Clarksona to tryskająca humorem książka, w której jak zwykle niepoprawny Clarkson dzieli się z nami swoim spojrzeniem na pełen absurdów świat. Z charakterystyczną dla siebie ironią bezlitośnie obnaża bezsens wielu aspektów życia we współczesnej cywilizacji.

Z wizytą w Rosji

W kwietniu 2017  roku odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w piotrkowskim Areszcie Śledczym. Tym razem spotkanie dyskusyjne dotyczyło książki znanej telewizyjnej reporterki  Barbary Włodarczyk pt Nie ma jednej Rosji. Włodarczyk w krótkich reportażach, po części będących powieleniem reportaży telewizyjnych, w kolejnych rozdziałach odsłania różne oblicza tego wielkiego kraju jakim jest Rosja.  Dotyka świata blichtru i luksusu rosyjskich nuworyszy, odwiedza największy przytułek dla obłąkanych i uzależnionych, zajmuje się losem bezdomnych dzieci, ideałami nacjonalistów czy działaniami dziennikarzy politycznych. Nie ulega wątpliwości, że w książce Włodarczyk Rosja ma wiele twarzy, co wywołało żywą dyskusję wśród uczestników spotkania. Znane hasło: Rosja to stan umysłu znalazło  naturalnie w tej dyspucie swoje uzewnętrznienie.

Wyspa na prerii.

2 marca br. podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki omawiana była najnowsza książka Wojciecha Cejrowskiego. Wyspa na prerii to opowieść o dzikim zachodzie, który w dużym stopniu oparł się nowinkom cywilizacji. Ludzie żyją tam, zachowują się, myślą jak przed wiekami. Ważne miejsce w książce zajmuje problematyka czasu, jego upływu, oraz podejścia do niego mieszkańców Arizony. Książka została dobrze przyjęta przez klubowiczów, pojawiały się porównania do "Gringo wśród dzikich plemion", do podobnego sposobu narracji, trzymania w napięciu i tego że "Wyspę na prerii" też czyta się jednym tchem.

Przypadek.

17 lutego 2016 roku na spotkaniu DKK w Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim omawiana była książka Grzegorza Miecugowa Przypadek. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że są bardzo pozytywnie zaskoczeni, że ten znany dziennikarz popełnił tak trzymającą w napięciu powieść. Aż chciałoby się, żeby napisał kolejną. Klubowicze docenili w Przypadku dobrze poprowadzoną fabułę z niezłymi dialogami, oraz nieprzewidziane i zaskakujące zwroty akcji. 

Gwiazdy PRL-u.

Podczas styczniowego (13.01) spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki tematem dyskusji był PRL. A wszystko za sprawą książki Sławomira Kopra "Gwiazdy kina PRL". Zwieńczeniem omawiania lektury było kilka ciekawych wniosków, wystarczy przytoczyć jeden: "Kiedyś gwiazdy kina, można by rzec celebryci, bawili się tak jak osoby z dzisiejszych pierwszych stron gazet. Różnica polega na tym, że wtedy z racji małej dostępności mediów plotkarskich nikt o tym nie wiedział... a nawet jak udało się taka gwiazdę sfotografować na gorącym uczynku, to gdzie i komu takie zdjęcie pokazać? Chyba tylko rodzinie i znajomym. Dzisiejsza technika pozwala pokazać je w czasie rzeczywistym całemu światu. Ale czy dzięki takim informacjom jesteśmy szczęśliwsi?" To pytanie pozostało bez odpowiedzi...

Świąteczne spotkanie trzech klubów.

Przy kawie i cieście odbyło się ostatnie w 2015 roku spotkanie DKK działającego w piotrkowskim areszcie. Na spotkanie oprócz klubowiczów z AŚ zaproszone zostały moderatorki dwóch pozostałych klubów z Piotrkowa Trybunalskiego, oraz delegacje z tychże klubów. Łącznie w przedświątecznym spotkaniu wzięło udział ponad dwadzieścia osób. Były rozmowy o książkach, wymiana doświadczeń między klubowiczami, a także były snute plany na nowy 2016 rok. Dla wszystkich uczestniczących w tym niezwykłym spotkaniu w niecodziennym miejscu było to niesamowite przeżycie.

Blondynka w Areszcie

Blondynka na czarnym lądzie to kolejna lektura omawiana w piotrkowskim areszcie śledczym. 6 listopada o godzinie 10:00 odbyło się kolejne spotkanie DKK. Książki podróżnicze cieszą się dużym zainteresowaniem wśród członków klubu.

Prowadź swój pług przez kości umarłych

Prowadź swój pług przez kości umarłych, Olgi Tokarczuk to książka omawiana podczas październikowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim. Powieść Olgi Tokarczuk, laureatki nagrody NIKE, to thriller moralny, który do ostatniej strony trzyma w napięciu.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Koordynatorkami wojewódzkimi DKK są:
Danuta Wachulak i Dorota Jankowska
(Dział Metodyki, Analiz i Szkoleń WBP w Łodzi).

tel. 42 663 03 53
42 63 768 35

adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Deklaracja dostępności

2011 WiMBP w Łodzi